SPEED DOME KAMERA

Speed Dome Kamera

Speed Dome Kamera Speed Dome Kameralar PTZ özelliğine sahip olun kompakt kameralardır. Pan : Speed dome kameranın sağa ve sola hareket edebildiğini göstermektedir. Tilt : Speed dome kameranın yukarı ve aşağı yapabildiği hareketi belirtmektedir. Zoom : Speed dome kameranın otomatik zoom lensi ile uzaklaştırma ve yakınlaştırma yeteneğini belirtir. Speed Dome Kamera günlük hayatımızda Hareketli Kamera, Motorlu Kamera, Mobese Kamera gibi isimlerlede adlandırılır. Geçmiş yıllardaki aşırı yüksek fiyatıyla pek tercih edilmeyen kameralar, gündelik hayatımıza yavaş yavaş yer etmeye başlamıştır. Daha çok askeri alarnlar ve şehir gözetlemelerinde kullanılan Speed Dome Kameralar, büyük işletmeler ve devlet kurumlarındada tercih edilmeye başlamıştır. Speed Dome Kamera’nın en önemli özelliği ise 360 derece sağa sola ve 180 derece yukarı/aşağı dönebilmesidir.

Speed Dome Kamera kendi içerisinde bulunan dijital işlemci sayesinde verilen komutlarla işlevini sürdürmektedir. Speed Dome Kameralar sağa sola dönme, zumlama ve yukarı aşağı hareket etme özelliklerine göre sınıflandırılır. Speed Dome Kameralar seri haberleşme protokolü olan RS-485 ile kontrol edilir ve en uygunuda budur. Oldukça hızlı hareket edebilen Speed Dome Kameralar adınıda bu özellikten almışlardır. Tek başına yüklü bir maliyet gibi görünsede Speed Dome Kameralar geniş alanlarda kullanıldığında bir çok kameranın yerine tek başına kullanıldığında maliyet olarak ortalama aynı fiyata denk gelebilir. Ayrıca muhafaza gerektirmeyen Speed Dome Kameralar’ın yapısı gereği nereye baktığı dikkatli bakmadıkça anlaşılmaz. Speed Dome Kamera aynı zamanda Day/Night Kameralar’dır.

Speed Dome Kameralar içerisinde bulunan dijital işlemciler sayesinde yaptığı işler ile şaşırtmaya devam etmektedir. Speed Dome Kameralar’da yüz tanıma, takip etme, odaklanma, otomatik turlama, nokta hedefleme ve zoomlama gibi daha çok sayılacak işlevleri vardır. Ağırlığı diğer kameralara nazaran 5-6 kat olan (5 kg gibi) Speed dome kamera bununduğu alan yada mekandaki yüksek yerlere monte edilmelidir. Keyboard dediğimiz Speed Dome Kamera yönlendirme aparatı ile kullanılması oldukça tatmin edicidir. Speed Dome Kameralar Kamera Sistemleri içerisinde ayrıcalıklı bir yere sahiptir. Speed Dome Kamera çeşitlerimiz sitemizde mevcuttur. Ayrıntılı bilgi için lütfen irtibata geçiniz.
Ücretsiz Teklif Al

Lütfen telefon numaranızı ve sizi hangi saatte aramamızı istediğinizi yazınız.