IP KAMERA

IP KAMERA

Ip Kamera Ip Kamera Güvenlik Kamera Sistemleri teknolojisinde gelinen en son nokta desek yeridir. Ip Kamera çözünürlüğü mega piksel olarak tercih edildiğinde tek başına Kamera Sistemi demektir. Ip Kamera fiyatı kimi kullanıcılara göre yüksek olsa da aslında öyle değildir. 4-5 megapiksel bir Ip Kamera bir çok kameranın görevini tek başına gördüğü gibi aynı zamanda görüntü kalitesi olarak mükemmel seviyeye ulaşmıştır. Kablosuz Ip Kamera tercih edildiğinde kablo ve işçilik maliyeti düşeceği için aslında fiyat olarak diğer Kamera Sistemleri ile arasında pek fark kalmaz. Güvenlik Sistemleri Teknolojisi o kadar ileri gitmiştir ki bu harika yazılım örneği Ip Kameralar da bunların neticesidir. Artık İp Kamera Kullanmak İçin Çok Sebebiniz Olacak…

Artık herkezinde bildiği gibi devir internet devri. Interneti oluşturan, internet yapan maddeler ise IP ve buna dayalı kullanılan teknolojiler. VOIP, IP Kamera, IP TV gibi teknolojiler ileride görüntü ve sesin internet üzerinden çok daha rahatlıkla transfer edilebileceğini şimdiden bizlere göstermektedir. Bunun en önemli sebebi ise eskiden daha fazla para ödediğimiz ADSL, SHDLS, Metro Ethernet gibi yüksek hızlı genişband bağlantı teknolojilerinin hızla yaygınlaşması sayesinde ucuzlaması ve aynı süreçte de buna orantılı olarak hızlarının artmasıdır. Bu doğrultuda CCTV üreticileri, satıcı ve dağıtıcılarının da bu gelişmelere ayak uydurması bir seçim olmaktan kalkarak artık bir zorunluluk artık gelmiştir. İşte IP Kameralar ile ilgili bazı pazar araştırma sonuçları; – IMS forecasts’e göre IP Kameralar yıllık 1 milyar $ pazar payına 2009 yılı sonuna kadar erişebilecektir. – IDC forecasts’e göre ise Amerika?da 2009 sonuna kadar 1.6 milyon analog kameranın yerini IP Kameralar alacak ve analog kamera pazarı her yıl 4.4% oranında azalacaktır.Artık İp Kamera Kullanmak İçin Çok Sebebiniz Olacak… Ip Kamera tekliflerde kolaylık Lens ve adaptör gibi tüm aksesuarlar bir kutu içinde gelmektedir. Ip Kamera Sistemlerinde Wireless kablosuz kullanma imkanı mevcuttur. (300 km’ye kadar kablosuz görüntü transferi yapılan projeler Türkiye’de bile artık hayattadır. B&C ve COAXIEL kablonun maliyeti yaklaşık 1 YTL iken IP Kameralar da kullanılan CAT5 ağ kablosu ile daha düşük maliyetler. Ip Kamera DVR kart yada DVR server gerektirmez.

Ip Kameralarda birim maliyetler bilhassa kamera sayısı az olduğu zamanlarda gayet düşük oluşmaktadır. Ip Kamera Sistemleri ile fiber kablo kullanma imkanı ile görüntü taşıma kapasitesi CAT-5 kablo ile maksimum 100 m iken, 11 km’ye rahatlıkla çıkabilmektedir. Ip Kamera Sistemleri kurulumunun inanılmaz kolaylığı sizleride mutlaka şaşırtabilecektir. 10 kameralık sistem altyapı çalışmasından sonra 10 dakikada kurulabilmektedir. Ip Kamera Sistemleri ile bir kamerayı switch ile çoklanarak birden fazla kullanıcıya aynı anda görüntü ve ses ulaştırılabilmektedir. Ip kamera sistemlerinde laptopunuza kayıt programını kurup birden çok kameranızı uzak noktadan izleyebilir, aynı anda kayıt alabilirsiniz. Ip Kamera Sistemleri ile DVR kartlı sistemler gibi muhakkak DVR kartın takılı olduğu makineye bağlanmanız zorunlu değildir. IP Kameraların içerisinde RAM ve CPU mevcuttur. Ip Kameralar ayrıca bir web server, bir ftp server ve bir de smtp client mevcuttur. Bazı Ip Kameralar PPPoE client olarak ayarlanabilmektedir. Bu tarz teknolojik özelliklerin yanında IP Kameralar tüm CCTV özelliklerini de bünyelerinde barındırabilirler. IP Kamera Sistemleri ile tüm görüntü kameranın içinde sıkıştırılıp istemciye sıkışmış halde gönderilir.

CCTV Kameralı sistemlerde ise lens ve sensör aldıkları analog görüntüyü sıkıştırma kartı olan DVR Kart’a gönderir. Kartın sıkıştırması ile görüntü internet üzerinden transfer edilebilir. Dolayısı ile GÖRÜNTÜ KABLODA SIKIŞMAMIŞ HALDE DOLAŞMAKTADIR. Bundan dolayı IP kamera sistemlerinde kayıtta ve internete aktarılırken performans avantajı bulunur. IP Kamera Sistemi internet ağınıza anında entegre olarak, hemen internetten izleme imkanını tek başına size sunabilir. Ip Kamera Sistemleri mevcut bilgisayar ağına switch ile bağlanabilerek ekstra kablolama maliyetini sıfıra indirger. Ip Kamera genişlemesi kolaydır. IP aralığınızın yettiği ve switchteki port sayınız müsade ettiği sürece neredeyse sınırsız sayıda IP Kamera kurabilirsiniz. Ip Kamera pazarı 2005’te 435.8 milyon dolardan 2010’da 6.48 milyar dolarlık dev bir pazar halini alacaktır. (Frost & Sullivan. Uzaktan ve dahili izleme+kayıt sistemlerinde en yeni teknoloji kayıtsız şartsız IP Kamera’dır. Ip Kameralar kullanıcı dostu arayüz sorunsuz kurulumlar ve sıkıntısız kullanım sağlar. Ip Kameralarda üstün yazılım nitelikleri mevcuttur. Ip Kamera Sistemlerinde işletme ve bakım maliyeti hiç yok denecek kadar düşüktür. Ip Kamera Sistemlerinde en yüksek kalitede görüntü için CCD lensler kullanımınıza sunulmaktadır.

IP Kameralar ile hertürlü dijital ortama kayıt tutabileceğiniz gibi, analog kayıt sistemleriniz dahi sistemle uyumludur. Ip Kamera ile dilediğiniz her yerden; ister PC üzerinden, ister Laptop üzerinden, ister cep telefonunuz, isterseniz de PDA’nızdan sorunsuz, ek bir cihaza-karta ihtiyaç duymadan dahili ve uzaktan izleme imkanı. Ip Kameralarda Hırsızlığa karşı alarm sisteminizi tetikleme özelliği birçok modelde mevcuttur. Ip Kameralar arka yüzlerinde bir röle ile donatılmış ve bu röleler hareket sensörü ile tetikleme yapabilmektedir. Bu durumda kameranızı bir Pır dedektör olarak bile rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ip kamera Sistemlerinde hareket sensörü ile hareket algılama yaptırabilir, algılanacak alanları farklı farklı tanımlayabilirsiniz. Ip Kameralarda hareket sensörü ile hareket anında kayıt başlatma yapabilmekte ve hatta hareket anının başı ve sonuna 8’er saniyelik önbellek görüntüsünü de ekleyebilmektedirler.
Ücretsiz Teklif Al

Lütfen telefon numaranızı ve sizi hangi saatte aramamızı istediğinizi yazınız.