BOX KAMERA

Box Kamera

Box Kamera Sistemleri Hakkında Bilgi George Eastman tarafından 1888’de tanıtılan en basit fotoğraf makinesidir. Çok basit ve tek elemanlı bir objektif, ışık geçirmez bir kutu ve arka tarafına film takılmasına olanak veren bir kızaktan ibarettir. Örtücü hızı ve diyafram değerleri sabit olup 1/25 saniye ve f/11’dir. Objektif çok yakın cisimler dışında her şeyi net çekebilecek biçimde seçilmiş ayarlanmış olduğundan ayrıca bir de odaklama sistemi eklenmemiştir. Güvenlik Sistemleri teknolojisinin en çok kullanılan sistemi olan Kamera Sistemleri’nde en çok tercih edilen Güvenlik kamerası olan Box Kamera’lar bir kaç sınıfta incelenebilir. Genel olarak iç mekan (dahili) diye tabir ettiğimiz Box Kameralar dış mekanda kullanılacağı zaman mutlaka muhafaza ile kullanılmalıdır.

Box kamera şekil olarak diğer Güvenlik kameraları’ndan farklı olarak yassı ve uzun şekildedir. Box Kamera lens olmadan kullanılamaz. Box Kameralar CCTV Kamera Sistemlerinde uygulanmaktadır. Box Kameralar Gece Görüş özelliğine sahip değildirler. Bu Nedenle Box Kameralarda Gece net bir görüntü almak zordur. Box Kameralar esas itibarı ile içindeki özelliklerin görüntüsünü versede, Box kamera’nın önüne monte edilecek lensin kalitesi ve görüntü seviyesi ciddi etkiler ortaya çıkarır. Day/Night özellikleri de olabilen Box kameralar o kadar gelişmiştirki kendi haznelerindeki tuşlar (OSD Menü) ile gece/gündüz, açık/kapalı, siyah/beyaz vs. uzayıp giden özellikler ile görüntü kalitesi ve seviyesini ortama göre ayarlayabilirsiniz. Box kamera ilk çıkan Güvenlik Kamerası olup gün geçtikçe gelişmekte ve küçülmektedir. Box kameralar her ne kadar küçülsede içindeki özellikler tam tersi daha da gelişmekte ve şaşırtmaktadır. Box Kameralar eskiye oranla iç mekanlarda yerini Dome Kamera dediğimiz kubbe şeklindeki Güvenlik Kameraları’na bırakmaktadır. Box Kamera şeklindeki görünümü ile bir hayli üst düzey olan Ip Kameralar yüksek fiyatı nedeniyle pek tercih edilmezler. Box kameralar dış görünümü ile hemen hemen her yaşta, her kesimden insan tarafından tanınmaktadır. Kullanılan ortamda kamera olduğu göze çarpar ve bu yönüyle caydırıcıdır.

Box kameralar günlük yaşamda Box kamera, metal kutu kamera, ccd kamera, metal kasa kamera isimleriyle anılır. Metal kasa Box kameralar’da farklı bakış açısı değerlerine sahip lensler kullanılarak ihtiyaca göre tasarım esnekliği sağlanmış olur. Örneğin Box Kameralar’da genel görünüm alınmak isteniyorsa 4mm lens kullanılarak yaklaşık 80 – 90 derecelik bir açıyla genel görünüm alınmış olur.Box Kameralarda bazı küçük odalarda daha geniş bir açı görülmek istenir. Bu gibi uygulamalarda 2.8mm cctv kamera lensi kullanılarak 110-120 derecelik bir bakış açısı sağlanabilir. Burada unutulmaması gereken detay Box kamera lensinin mm’ si büyüdükçe görüş açısı daralır ancak uzaktaki netlik artar. Box Kamera kullanıldığında kullanılacak lens ile hem geniş görüş hem de yakın görüş aynı anda fiziksel olarak mümkün değildir.
Ücretsiz Teklif Al

Lütfen telefon numaranızı ve sizi hangi saatte aramamızı istediğinizi yazınız.