Headend Sistemleri

Headend Sistemleri

Headent merkezi sistem Sitelerde, Otellerde Çok kullanıcıların olduğu yerlerde kullanılır. Çünkü Headent sistemi bir merkeze kurulur, bu merkezde kanalların alınacağı uyduya yönlendirilmiş çanaklar ve Hedent sitemi yönlendirilir. Ayrıca bu sistem kanallarla sınırlıdır. 45 kanal civarında istenilen kanallar kullanıcıları tarafından seçilir sistem kurulur ve bu merkezden tek kablo üzerinden kullanıcılarına bölünerek verilir.
Kullanıcılar evlerinde bağımsız olarak birden fazla TV izleyebilirler. Burada merkezde 45 kanal varsa her kanal için bir Receiver var anlamına gelir ve TV tünellerinde S04 den S41 ve VHF ||| 5 de 12 bantlar arasında yayın gönderilir. Evlerde kabloyu direk TV ye takarak seyretme imkanı verir. Bu sistemin merkezde kurulumu yüksek fiyatlar tutar.
Headent Sistemi kurduktan sonra artık buradan alınacak kablo istediğiniz kadar aboneye yayın verebilirsiniz. Bu merkezden sonra yayın zayıfladığı yerde yükseltici ile güçlendirerek devam edebilirsiniz. Haedent sistemleri villalar birleşerek kuruyorlar, çünkü villalarda çok oda oluşu ve birden fazla TV in var oluşundan bu sistemler tercih ediliyor. Headent sistemi abone sayısı ne kadar çok olursa maliyet o kadar çok düşer.
Ücretsiz Teklif Al

Lütfen telefon numaranızı ve sizi hangi saatte aramamızı istediğinizi yazınız.