Alarm Sistemleri

Alarm Sistemleri

Alarm sistemi, hırsızlık, gasp, soygun, tehdit, haneye tecavüz, yangın, sağlık sorunu gibi durumlarda başkalarını sizin imdadınıza çağıran elektronik çözüm paketidir. Ev veya işyerinizin konumuna, isteklerinize, içerideki yaşama tarzınıza ve bütçenize uygun olarak, tamamen size özel seçilmiş elektronik parçaların birbirleriyle entegre edilmesiyle oluşur. istenmeyen durumu algılar ve alarm verir.
Alarm verdiği zaman sirenle, ışıkla, otomatik telefon bağlantısıyla çevreye ve gerekli yerlere haber verir. istenmeyen durumu; açılmaması gereken bir kapı veya pencerenin açılması, evde bir canlının hareket etmesi, cam kırılma sesinin çıkması gibi hallerin oluşmasıyla anlar. içerideki hareket ve yaşam tarzınıza bağlı olarak hangi bölümü ne zaman koruyacağınıza kendiniz karar verirsiniz ve alarm sisteminizi istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Kurma ve kapama işlemleri bir şifrenin tuşlanarak girilmesi veya özel bir uzaktan kumandası ile gerçekleşir.
Alarm Sistemleri Hakkında Alarm Sistemleri genel olarak sadece hırsızlığa karşı alınmış bir önlemdir. Diğer adıyla Güvenlik Sistemlerinde Hırsız Alarm Sistemleri olarak tabir edilebilir. Alarm Sistemleri birçok firma tarafından satıldığı gibi kiralama yöntemi ile de hizmet vermekte olan firmalarda vardır. Güvenlik Sistemleri denince akla ilk gelen önlem Alarm Sistemleri olmaktadır. Kamera Sistemleri ile birlikte Alarm Sistemleri aynı mekanda kurulduğunda Güvenlik zafiyetinin büyük oranda azaldığı görülmektedir. Alarm Sistemleri dünyanın her yerinde kullanılsa da kurulum ve kullanım açısından en çok tercih edilenleri Kanada menşeili olan DSC Alarm Sistemleri ve Paradox Alarm Sistemleridir. Türkiye pazarında ise ciddi bir yeri olan ve yurt dışında da birçok ülkede satışına başlanan tamamı Türkiye mühendisleri tarafından yazılan ve üretilen TEKNİM Alarm Sistemleri oldukça kullanışlı ve kaliteli ürünlerdir. İsrail menşeili olan Crow marka Alarm Sistemleri de müşterilerine kaliteli hizmetini sürdürmektedir.
Bu tür ve marka Alarm Sistemleri satışı ve kurulumları Güvenlik Sistemleri Firmalarının tecrübe vebilgi birikimleriyle tercih edilmektedir. Alarm Sistemleri genel olarak aynı mantığa hizmet etse de teknolojinin gelişmesiyle Alarm Firmalarının Alarm Sistemleri içine ek olarak koydukları farklı avantajları vardır. Genel olarak Alarm Sistemi yönetim paneli, Alarm Sistemi sireni, Alarm Sistemi Şifre paneli, Alarm Sistemi Aküsü, Pır Dedektör ve Alarm Sistemi Kablosu ile entegre bir Sistemdir. Bu Salt malzemeler ile Alarm Sistemleri kurulabilir. Alarm Sistemleri kurulacak mekana göre Pır Dedektörler artabilir veya ek olarak Alarm Sistemleri Duman Dedektörü, Alarm Sistemleri Gaz Dedektörü, Alarm Sistemleri Su Basma Dedektörü ve Alarm Sistemleri Manyetik Kontaktlar ilave edilebilir.
Alarm Sistemleri elektronik bir devre ile çalışmakta olup mutlaka enerjiye ihtiyaç duyar. Kablolu Alarm Sistemleri ve Kablosuz Alarm Sistemleri ile iki başlıkta müşterilerine sunulur ve tarcihi yapılır. Kablosuz Alarm Sistemleri Fiyat olarak Kablolu Alarm Sistemlerinin yaklaşık olarak 2 katı fiyattadır. Hırsız Alarm Sistemleri çalışma prensibi tek beyin tarafından yönetilen (Yönetim Paneli) Sistemdir. Alarm sistemi enerji dağıtımı, sinyal girdisi, şifre tuşlama, telefonla arama, hafızaya kaydetme ve komut verme işlemlerini yönetim paneli yapar ve doğal olarak Alarm Sistemlerinin beynidir. Alarm Sistemlerinin çalışma sistemi ise şöyledir. Alarm Sistemi öncelikle Şifre Paneli (Keypad) ile devreye sokulur, daha sonra herhangi bir dedektör gördüğü nesneyi Alarm Sistemi Yönetim Paneline sinyal gönderir, Alarm Sistemi Yönetim Paneli aldığı bu sinyali anında devreye sokar ve zamanında verilmiş olan sürenin dolmasını bekler, eğer bu süre zarfında şifre girilmezse Alarm Sistemi sirenine komut verir ve Alarm Sistemi devreye girer. Alarm Sistemine süre verilmemişse anında devreye girer.
Alarm Sistemi eğer telefona yönlendirilmiş ise kayıtlı telefonu arar ve bilgi verir. Alarm haber Alma merkezine kaydı yapılmış ise Alarm haber Alma merkezini arar ve size oradan haber gelir. Alarm Sistemleri Alarm Haber Alma Merkezine kayıt yaptırılırsa çok büyük avantajları vardır. Ambulans, polis, itfaiye gibi birimlere Alarm Haber Alma merkezleri tarafından haber verilir ve çok kısa zamanda müdahale edilir. Alarm Sisteminin devreye girmesi ve sizi araması 1-2 dk gibi kısa bir zamanda olur. Alarm Sistemleri marka, model ve ekipmanları sitemizde ayrıntılı biçimde yer almıştır. Ayrıntılı bilgi almak için lütfen irtibata geçiniz.
Ücretsiz Teklif Al

Lütfen telefon numaranızı ve sizi hangi saatte aramamızı istediğinizi yazınız.